بازیافت چیست

شاید برایتان جالب باشید بدانید، بازیافت چیست؟ بازیافت فرآیند تبدیل مواد زائد به مواد و اشیاء جدید است. بازیافت انرژی از مواد زائد اغلب در این مفهوم گنجانده شده است. قابلیت بازیافت یک ماده بستگی به توانایی آن در به دست آوردن مجدد خواصی دارد که در حالت اولیه خود داشته است خریدار ضایعات کابل و سیم روکش دار.

این یک جایگزین برای دفع زباله های “متعارف” است که می تواند در مصرف مواد صرفه جویی کند و به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کمک کند. اگر می خواهید بیشتر با بازیافت آشنا شوید، تا انتهای متن با ما همراه باشید.

بازیافت

بازیافت چیست؟ همچنین می تواند از هدر رفتن مواد بالقوه مفید جلوگیری کند و مصرف مواد خام تازه را کاهش دهد، مصرف انرژی، آلودگی هوا (از سوزاندن) و آلودگی آب (در اثر دفن زباله) را کاهش دهد.

بازیافت جزء کلیدی کاهش زباله مدرن است و سومین جزء از سلسله مراتب زباله “کاهش، استفاده مجدد و بازیافت” است. این امر با حذف ورودی مواد خام و هدایت مجدد خروجی زباله در سیستم اقتصادی، پایداری زیست‌محیطی را ارتقا می‌دهد.

برخی استانداردهای ISO مرتبط با بازیافت وجود دارد، مانند ISO 15270:2008 برای زباله های پلاستیکی و ISO 14001:2015 برای کنترل مدیریت زیست محیطی عمل بازیافت.

مواد قابل بازیافت شامل چه مواردی هستند؟

 

مواد قابل بازیافت شامل چه مواردی هستند؟

مواد قابل بازیافت شامل چه مواردی هستند؟

بازیافت چیست و شامل چه مواردی میشود؟ این مواد شامل بسیاری از انواع شیشه، کاغذ، مقوا، فلز، پلاستیک، لاستیک، منسوجات، باتری ها و لوازم الکترونیکی است. کمپوست سازی و استفاده مجدد از زباله های زیست تخریب پذیر، مانند مواد غذایی و زباله های باغ، نیز نوعی بازیافت است. مواد برای بازیافت یا به یک مرکز بازیافت خانگی تحویل داده می‌شوند یا از سطل‌های کناری جمع‌آوری می‌شوند، سپس دسته‌بندی می‌شوند، تمیز می‌شوند.

آیا عملیات بازیافت طی روند خاصی انجام می شود؟

بازیافت چیست؟در پیاده‌سازی‌های ایده‌آل، بازیافت یک ماده، منبع تازه‌ای از همان ماده را تولید می‌کند. به عنوان مثال، کاغذ اداری مستعمل به کاغذ اداری جدید و فوم پلی استایرن استفاده شده به پلی استایرن جدید تبدیل می‌شود. برخی از انواع مواد مانند قوطی های فلزی را می توان به طور مکرر بدون از دست دادن خلوص آنها بازسازی کرد.

در مورد مواد دیگر، این اغلب دشوار یا بسیار گران است (در مقایسه با تولید همان محصول از مواد خام یا منابع دیگر)، بنابراین “بازیافت” بسیاری از محصولات و مواد مستلزم استفاده مجدد از آنها در تولید مواد مختلف (مثلاً مقوا) است بازیافت ضایعات آهن.

انواع مختلف بازیافت

 

انواع مختلف بازیافت

انواع مختلف بازیافت

شکل دیگر آن، نجات مواد تشکیل‌دهنده از محصولات پیچیده است که به دلیل ارزش ذاتی آنها (مانند سرب باتری‌های ماشین و طلا از بردهای مدار چاپی)، یا ماهیت خطرناک آنها (مانند حذف و استفاده مجدد از جیوه از دماسنج‌ها و ترموستات‌ها) است.

بازیافت در بسیاری از تاریخ بشریت رایج بوده است، با طرفداران ثبت شده از افلاطون در قرن چهارم قبل از میلاد. خاکستر، ابزار شکسته، و سفال)، به این معنی است که زباله های بیشتری به جای مواد جدید بازیافت شده است.

بازیافت در دوران قدیم بازیافت چگونه انجام می شد؟

در دوران پیش از صنعت، شواهدی از جمع آوری قراضه برنز و سایر فلزات در اروپا و ذوب شدن برای استفاده مجدد مداوم وجود دارد. بازیافت کاغذ اولین بار در سال 1031 ثبت شد، زمانی که مغازه های ژاپنی کاغذ خمیر شده را می فروختند.

در بریتانیا گرد و غبار و خاکستر حاصل از آتش‌سوزی چوب و زغال سنگ توسط «غباربازان» جمع‌آوری می‌شد و به‌عنوان ماده پایه برای ساخت آجر چرخانده می‌شد مزایای بازیافت ضایعات استیل.

تاریخچه بازیافت

 

تاریخچه بازیافت

تاریخچه بازیافت

در سال 1813، بنجامین لاو فرآیند تبدیل ژنده‌های پارچه‌ای به پشم‌های «محکم» و «مونگو» را در بتلی، یورکشایر، که الیاف بازیافتی را با پشم بکر ترکیب می‌کرد، توسعه داد. صنعت نامرغوب یورکشایر غربی در شهرهایی مانند بتلی و دیوزبری از اوایل قرن نوزدهم تا حداقل سال 1914 ادامه داشت.

صنعتی شدن تقاضا برای مواد مقرون به صرفه را تحریک کرد. راه‌آهن‌ها در قرن نوزدهم ضایعات فلزی را خریداری و فروختند، و صنایع رو به رشد فولاد و خودروسازی در اوایل قرن بیستم قراضه خریداری کردند.

بسیاری از کالاهای ثانویه توسط دستفروشانی که زباله ها و خیابان های شهر را برای یافتن ماشین آلات، قابلمه ها، ماهیتابه ها و سایر منابع فلزی دور ریخته شده می گشتند، جمع آوری، پردازش و فروختند خریدار ضایعات استیل.

فواید بازیافت

بازیافت چیست و فواید آن: شاید برایتان جالب باشد با فواید بازیافت آشنا شوید. نماد رایجی که روی کیسه های زباله، کامیون های کمپرسی و سطل های زباله دیده می شود، بازیافت است. عبارت “کاهش، استفاده مجدد، بازیافت” به کودکان در سراسر جهان به امید ایجاد یک محیط پاک آموزش داده می شود.

همه ما می دانیم که بازیافت راهی ساده است که در آن هر فردی می تواند در ساختن دنیایی بهتر سهیم باشد. اگر می خواهید بیشتر با فواید بازیافت آشنا شوید، تا انتها با ما همراه باشید.

آیا بازیافت کردن فواید بسیاری دارد؟

با این حال، مطمئناً باید مزایای بیشتری از بازیافت وجود داشته باشد تا صرفاً کاهش مقدار زباله هایی که دور می ریزیم. از این گذشته، جمع آوری، جداسازی و فرستادن زباله ها به زمان و تلاش نیاز دارد. اما واقعیت این است که راه‌های زیادی وجود دارد که از طریق آن این فرآیند دنیای بهتر و شادتری را ایجاد می‌کند.

اگر می خواهیم زمین را برای نسل های آینده خود حفظ کنیم، بازیافت واقعا مهم است. از آنجایی که ما در حال ساخت محصولات جدید از محصولات قدیمی هستیم که هیچ فایده ای برای ما ندارد، برای محیط زیست مفید است. اگر زباله ها بازیافت نشوند، می توانند به طرق مختلف بر محیط زیست ما تأثیر منفی بگذارند.

تولید مواد جدید از مواد خام مستلزم استخراج از معادن، استخراج معادن و چوب و همچنین پالایش و فرآوری مواد خام است که همگی باعث آلودگی هوا و آب قابل توجهی می شود. فواید بازیافت را با ما بشناسید. این مورد به همه موارد ذکر شده را کاهش می دهد زیرا تولیدکنندگان مجبور نیستند به دنبال مواد جدید باشند زیرا می توانند از مواد قدیمی برای ایجاد مواد جدید استفاده مجدد کنند..

بازیافت آلودگی را کاهش می دهد

 

بازیافت آلودگی را کاهش می دهد

بازیافت آلودگی را کاهش می دهد

آلودگی به شکل آلودگی آب، هوا و زمین، یک خطر شناخته شده جهانی است که ناشی از زباله های صنعتی مانند مواد شیمیایی، پلاستیک و قوطی ها است ضایعات آهن دست دوم.

بازیافت این مواد کمک زیادی به محیط زیست ما کرده است. خوب است به جای دور ریختن زباله های خود بی پروا، در نظر داشته باشید که آیا می توان از آنها در جای دیگری استفاده کرد یا خیر. درختان نقش بزرگی در زنده نگه داشتن مادر طبیعت دارند. با این حال، هر روز درختان برای تولید کاغذ و کاغذ بیشتر قطع می شوند.

بازیافت چه مزایایی دارد؟

 

بازیافت چه مزایایی دارد؟

بازیافت چه مزایایی دارد؟

کاغذ به احیای جنگل ها کمک می کند و در نتیجه از محیط زیست ما محافظت می کند. بسیاری از شرکت های تولید کننده کاغذ برای کاهش جنگل زدایی و حفظ محیط زیست به طور کلی کاغذ بازیافت می کنند.

گرم شدن کره زمین اکنون به یک موضوع داغ تبدیل شده است. انتشار مداوم گازهای گلخانه ای در هوا به گرم شدن کره زمین و در نتیجه تغییرات آب و هوایی کمک می کند. بازیافت نقش مهمی در به حداقل رساندن گرمایش جهانی دارد. دفع نامناسب زباله گازهای مختلفی مانند دی اکسید کربن، نیتروژن و گوگرد منتشر می کند که به گرمایش جهانی کمک می کند خریدار ضایعات.

از آنجایی که فرآیند بازیافت شامل حداقل دفع زباله، سوزاندن کمی سوخت های فسیلی و استفاده مجدد از بیشتر مواد شیمیایی است، انتشار گازهای گلخانه ای کمتری وجود دارد. فواید بازیافت این گونه روشن می شود.

بازیافت برای حفاظت از اکوسیستم و حیات وحش بسیار مهم است. زباله ها به دلیل زنجیره غذایی می توانند بر حیوانات و در نتیجه بر انسان تأثیر بگذارند. زباله‌ها می‌توانند باعث از بین رفتن زیستگاه‌های طبیعی شوند و به تأثیرات منفی مانند تغییرات آب و هوا و گرمایش جهانی کمک کنند.

در این صورت می‌تواند زیستگاه‌های طبیعی حیوانات را نیز از بین ببرد. هنگامی که حیوانات و سایر موجودات بیولوژیکی زیستگاه خود را از دست می دهند، می توانند بمیرند یا از گرسنگی بمیرند.

مواد خام اغلب از مهم ترین جنگل های ما می آیند، مانند جنگل های بارانی که شامل منابع طبیعی مانند الوار، آب و مواد معدنی است. بازیافت به کاهش مواد جدید کمک می کند و در نتیجه زیستگاه های طبیعی، جنگل ها، جنگل های بارانی را حفظ می کند و به زمین فرصت رشد و بهبودی می دهد.

سخن پایانی

 

سخن پایانی

سخن پایانی

در این متن سعی کردیم شما را با فواید بازیافت آشنا کنیم. یکی از بزرگترین دلایلی که بازیافت را ترویج می کند این است که فشار وارده بر محیط زیست ما را کاهش می دهد.

با استفاده سازنده از مواد زائد، می توانیم به آرامی اندازه محل های دفن زباله خود را کاهش دهیم. با افزایش جمعیت، نگهداری این همه زباله و زباله برای دفن زباله ها دشوار خواهد شد. زمانی که این اتفاق بیفتد، شهرها و مناظر زیبای ما با آلودگی، مسمومیت و مشکلات بهداشتی بسیاری مواجه خواهند شد.

 

b2n

yun