ضایعات کابل

در این مقاله تلاش می کنیم تا شما را با انواع قیمت ضایعات کابل آشنا کنیم. ضایعات کابل عبارتند از: ابرقهرمانان ( پارگی سیم ها و لوله ها)این گونه از ضایعات کابل، زمانی رخ می دهد که کابل از داخل و از یک بخش داخلی، بیرون زده باشد خریدار ضایعات کابل و سیم روکش دار.

برای مثال در اثر کشیده شدن کابل بر اثر پیچ خوردگی و پاره شدن پیچ خوردگی رخ می دهد. برای جلوگیری از بروز این گونه از این ضایعات، بهتر است کابل را بر روی یک سطح مناسب و بدون پیچ و تاب قرار دهید.

ضایعات کابل در چه شرایطی ایجاد می شود؟

 

ضایعات کابل در چه شرایطی ایجاد می شود؟

ضایعات کابل در چه شرایطی ایجاد می شود؟

گاهی اوقات اختلالاتی در جریان استفاده و شارژ دستگاه های الکترونیکی برای دستگاه کاربر ایجاد می شود. انواع کابل های شارژرها شامل کابل شارژ اصلی، کابل شارژ لپ تاپ، کابل شارژ گوشی موبایل، کابل شارژر دسته ای، کابل شارژ دسته ای سیم دار و کابل شارژ دسته ای سیم دار می باشد. کابل های شارژ در دو نوع کابل شارژ سریع و کابل شارژ معمولی وجود دارند که برای شارژ کردن سریع تر دستگاه ها کاربرد دارند خرید و فروش ضایعات آنلاین.

این کابل های شارژ سریع معمولا در گوشی های آیفون و آیپد ها مورد استفاده قرار می گیرد. کابل شارژ معمولی هم به عنوان کابل شارژ لپ تاپ شناخته می شود که کاربرد ساده تری نسبت به کابل شارژ سریع دارد.

با گذشت زمان و با توجه به شرایط جوی و شرایط محیط اطراف، دچار فرسایش، خوردگی و خرابی می شوند. به عبارت دیگر این پسماند، نوعی پوشش هستند که به صورت دوره ای به دور کابل ها پیچیده شده و به شکل یک صفحه ی نازک در می آیند.

از انواع این ضایعات کابل می توان به موارد زیر اشاره کرد

دژنکتور (به انگلیسی: Dataset )دژنکتور قطعه ای است که یک مدار الکتریکی را به طور دایم و در تمام مدت کار آن به برق متصل می کند. به این ترتیب در صورت قطع شدن یا خرابی یک مدار، جریان مورد نیاز برای عملکرد آن حفظ خواهد شد.

از طریق جریان های برق برای افزایش طول کابل به ویژه در مسیر های کوتاه استفاده می شوند. برای مثال می توان از این پسماند در ساخت کابل برق استفاده نمود. معمولا این نوع با عنوان عایق و روکش کابل شناخته می شوند.

همچنین می توان از این ضایعات در ساخت لوله های گاز، لوله های انتقال آب، لوله های فاضلاب و لوله های انتقال آب ها استفاده نمود. قیمت این ضایعات بستگی به این موارد دارد.

انواع و کاربردهای مختلف این ضایعات باعث شده است تا قیمت آن ها نیز افزایش پیدا کند. برخی از این ضایعات، در صنعت به عنوان یک ماده شیمیایی با کاربرد محدود شناخته می شوند. به همین جهت برخی معتقدند که کابل از نظر محل تولید می تواند به انواع ذیل تقسیم گردد.

انواع کابل از نظر محل تولید

 

انواع کابل از نظر محل تولید

انواع کابل از نظر محل تولید

این نوع ضایعات در صورت رعایت اصول نگهداری می تواند از عمر مفید کابل های به کار رفته در شبکه ها کم نماید. از انواع دیگر پسماند می توان به کابل های انتقال برق و سایر کابل های انتقال نیرو اشاره نمود. این نوع ضایعات می تواند از عمر مفید کابل های شبکه کم نموده و از عمر مفید کابل ها بکاهد.

در صورتی که میزان ضایعات به حد قابل توجهی افزایش یابد باعث کاهش طول عمر شبکه و کابل های موجود در آن می شود. قیمت این مورد بستگی دارد که در چه شرایطی تولید می شود.

اندازه کابل

این ضایعات شامل کابل های ضخیم تر و در نهایت کابل های خشک با کیفیت پایین تر می باشد. و یا کابل هایی که طول آنها کمتر از 10 متر می باشد. قیمت ضایعات کابل متاثر از این موارد است.

این نوع ضایعات معمولا توسط افراد متخصصی که دارای مهارت در امر تولید کابل هستند انجام می شود و در صورتی که به طور صحیح تولید نشده باشند این مواد به راحتی می تواند به کابل آسیب وارد نماید و باعث از بین رفتن آن شود.

به عنوان مثال کابل هایی که یک سمت آنها از سطح زمین فاصله دارد در معرض جریان الکتریکی قرار گرفته اند که این امر ممکن است منجر به از دست رفتن قسمت کوچکی از کابل شود. قیمت ضایعات کابل توسط شرکت ها فرق می کند بهتر است که به این مورد توجه داشته باشید خریدار ضایعات.

قیمت ضایعات کابل

برخی از این ضایعات، در محدوده قیمتی حدود 1 تا 5 دلار قرار می گیرند و برخی دیگر ممکن است در بازه قیمتی بسیار پایین تری قرار بگیرند. با توجه به این مسیله، برخی برندها در رنج قیمتی کم تر، ضایعات کابل هایی با برندهای متفاوت و قیمت های نزدیک به هم دارند. ضایعات به عنوان یک عامل تاثیرگذار در تعیین قیمت ضایعات کابل، مورد توجه سازندگان و تولیدکنندگان قرار می گیرد.

 

b2n

yun