کاربرد های صنعتی ضایعات

کاربرد های صنعتی ضایعات چیست؟ در این می خواهیم شما را با کاربردهای صنعتی ضایعات آشنا کنیم. ضایعات صنعتی ضایعاتی هستند که در نتیجه فعالیت های صنعتی تولید می شود که شامل هر ماده ای است که در طی یک فرآیند تولیدی مانند کارخانه ها، کارخانه ها و عملیات معدنی بی مصرف می شود ضایعات غیرفلزی.

انواع ضایعات صنعتی عبارتند از خاک و شن، سنگ تراشی و بتن، ضایعات فلزی، روغن، حلال ها، مواد شیمیایی، الوار ضایعات، حتی مواد گیاهی رستوران ها. اگر می خواهید بیشتر با کاربردهای صنعتی ضایعات آشنا شوید، تا انتهای متن با ما همراه باشید.

ضایعات صنعتی در چه اشکالی یافت می شوند؟

ضایعات صنعتی ممکن است جامد، نیمه جامد یا مایع باشند. ممکن است زباله های خطرناک (که برخی از انواع آنها سمی هستند) یا زباله های غیر خطرناک باشد.  زباله های صنعتی ممکن است خاک مجاور یا آب های مجاور را آلوده کند و می تواند آب های زیرزمینی، دریاچه ها، نهرها، رودخانه ها یا آب های ساحلی را آلوده کند. زباله های صنعتی اغلب با زباله های شهری مخلوط می شوند که ارزیابی دقیق را دشوار می کند. تخمین زده می شود که ایالات متحده تا سال 2017 سالانه 7.6 میلیارد تن زباله صنعتی تولید می کند. اجرای قانون همیشه یک مسئله است.

پسماندهای خطرناک

 

پسماندهای خطرناک

پسماندهای خطرناک

این پسماندها، پسماندهای شیمیایی، پسماندهای جامد صنعتی و زباله‌های جامد شهری، طبقه‌بندی پسماندهای مورد استفاده دولت‌ها در کشورهای مختلف هستند.

تصفیه خانه های فاضلاب می توانند برخی پسماندهای صنعتی را تصفیه کنند، یعنی آنهایی که از آلاینده های معمولی مانند اکسیژن بیوشیمیایی (BOD) تشکیل شده اند. پسماندهای صنعتی حاوی آلاینده های سمی یا غلظت بالای سایر آلاینده ها (مانند آمونیاک) به سیستم های تصفیه تخصصی نیاز دارند. (به تصفیه فاضلاب صنعتی مراجعه کنید). پسماندهای صنعتی را می توان بر اساس ویژگی های آنها طبقه بندی کرد:

چه کاربردهایی می تواند داشته باشد؟

کاربردهای صنعتی ضایعات می تواند متفاوت باشد. زباله به شکل جامد، اما برخی از آلاینده های داخل به شکل مایع یا سیال هستند، به عنوان مثال صنعت ظروف سفالی یا شستشوی مواد معدنی یا زغال سنگ، زباله در محلول و آلاینده به شکل مایع است، به عنوان مثال، صنعت لبنیات.

بسیاری از کارخانه‌ها و بیشتر نیروگاه‌ها در نزدیکی توده‌های آبی قرار دارند تا مقادیر زیادی آب برای فرآیندهای تولید یا خنک‌کننده تجهیزات به دست آورند. در ایالات متحده، نیروگاه های برق بزرگترین مصرف کننده آب هستند خریدار ضایعات کابل و سیم روکش دار.

سایر صنایعی که از مقادیر زیادی آب استفاده می‌کنند، کارخانه‌های خمیر و کاغذ، کارخانه‌های شیمیایی، کارخانه‌های آهن و فولاد، پالایشگاه‌های نفت، کارخانه‌های فرآوری مواد غذایی و کارخانه‌های ذوب آلومینیوم هستند. همان طور که می بینید کاربردهای صنعتی ضایعات بسیار زیاد است.

عدم استفاده از فناوری در دفع زباله ها

 

عدم استفاده از فناوری در دفع زباله ها

عدم استفاده از فناوری در دفع زباله ها

بسیاری از کشورهای کمتر توسعه یافته که در حال صنعتی شدن هستند، هنوز منابع یا فناوری لازم برای دفع زباله های خود را با کمترین تأثیر بر محیط زیست ندارند. هر دو فاضلاب تصفیه نشده و نیمه تصفیه شده معمولاً به یک بدنه آب تقریباً خوابیده بازگردانده می شوند.

فلزات، مواد شیمیایی و فاضلاب آزاد شده در آب ها مستقیماً بر اکوسیستم های دریایی و سلامت افرادی که به آب ها به عنوان منابع غذایی یا آب آشامیدنی وابسته هستند، تأثیر می گذارد.

سموم حاصل از فاضلاب چیست؟

 

سموم حاصل از فاضلاب چیست؟

سموم حاصل از فاضلاب چیست؟

این سموم می تواند جانوران دریایی را از بین ببرد یا بسته به آلاینده، برای افرادی که این حیوانات دریایی را مصرف می کنند، درجات مختلفی از بیماری ایجاد کند. فلزات و مواد شیمیایی منتشر شده در آب بر اکوسیستم های دریایی تأثیر می گذارد.

فاضلاب حاوی مواد مغذی (نیترات‌ها و فسفات‌ها) اغلب باعث اتروفیکاسیون می‌شود که می‌تواند حیات موجود در آب‌ها را از بین ببرد. یک مطالعه تایلندی با تمرکز بر منشاء آلودگی آب نشان داد که بالاترین غلظت آلودگی آب در رودخانه U-tapao ارتباط مستقیمی با تخلیه فاضلاب صنعتی دارد. آلودگی حرارتی، تخلیه آب در دمای بالا پس از استفاده برای خنک کردن، نیز می تواند منجر به آب آلوده شود.

افزایش دمای آب سطح اکسیژن را کاهش می دهد که می تواند ماهی ها را بکشد و ترکیب زنجیره غذایی را تغییر دهد، تنوع زیستی گونه ها را کاهش دهد و تهاجم گونه های گرمادوست جدید را تقویت کند.

سخن پایانی

در این متن سعی کردیم شما را با کاربردهای صنعتی ضایعات آشنا کنیم. زباله های جامد که اغلب زباله های جامد شهری نامیده می شوند، معمولاً به موادی اطلاق می شود که خطرناک نیستند. این دسته شامل زباله، زباله و زباله است قراضه های سبک بار.

ممکن است شامل موادی مانند نخاله های ساختمانی و زباله های حیاط باشد. زباله های خطرناک معمولاً دارای تعاریف خاصی هستند که دلیل آن رسیدگی دقیق تر و پیچیده تر است.

طبق قوانین ایالات متحده، زباله ها ممکن است. بر اساس ویژگی های خاصی به عنوان خطرناک طبقه بندی شوند: اشتعال پذیری، واکنش پذیری، خورندگی و سمی. کاربرد های صنعتی ضایعات بسیار زیاد می باشد.

 

b2n

rizy

bit.ly